Cena CKMP Filmový Festival

Cena CKMP

Ceny a ocenění k filmovým festivalům neodmyslitelně patří, a bylo tak pouze otázkou času, kdy filmová soutěž dorazí i do Písku. Film je mimo holou zábavu i disciplínou, ve které filmaři soutěží nejen na poli nejlepšího příběhu, ale především také jeho ztvárnění. Filmy mezi sebou soutěží v rubrikách jako je nejlepší kamera, nejlepší scénář, nebo i obecněji v rámci žánrů. Festivaly tak často vyhlašují vítěze v kategoriích hraného, dokumentárního a animovaného filmu.

Letošní ročník Filmového Písku poprvé nabídne studentskou soutěž, kde se utkají snímky několika filmových škol. Vzhledem k pilotnímu ročníku soutěže byly do soutěže pozvány hlavně filmové školy z okolí, v následujících ročnících je však v plánu otevřít soutěž všem, kdo by se do ní se svým filmovým dílem chtěli přihlásit. Letošní ročník také přinese symbolickou soutěžní kategorii, která by měla otevřít dveře následujícím ročníkům, kde by systém měl být již členitější a měl by odpovídat počtu přihlášených filmových děl.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 15 filmů ze 3 filmových škol. V konečném rozstřelu skončil film Wooden Ghost na motivy básně E.A.Poa z produkce pražské FAMU, animovaný film Deniska Umřela, též z produkce FAMU, a hraný film Dědictví z produkce písecké Soukromé Vyšší Odborné Školy Filmové z Písku.

O ceně rozhoduje soubor dramaturgů Filmového Písku společně s ředitelem centra kultury, Mgr. Josefem Kašparem. Který film si ocenění z pilotního ročníku odnese se dozvíme v rámci zahajovacího večera, ve čtvrtek 19.10.2023. 

MgA. Lenka Čechová

Vystudovala obor animace a vizuální efekty na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, v rámci studia jsem vytvořila krátké animované filmy a podílela se na tvorbě reklamních spotů. Krom animace se aktuálně zabývám grafickou tvorbou a malbou obrazů, jejichž část tvoří postavy, či přímo scény z filmů. V současnosti působí jako dramaturg v Divadle Fráni Šrámka v Písku. 

M.A. Tereza Vokatá, DiS.

Vystudovala marketing a mediální komunikaci na University of New York a následně strategickou komunikaci na philladelphské La Salle. Komunikaci prostřednictvím vizuálních prvků se rozhodla dále rozvíjet na filmové akademii. V roce 2021 vyhrála se svým filmem “Budu z tvé krásy žít” hned několik festivalových cen a současně pracuje na vývoji svého dalšího filmu. Dále působí jako freelancer v oborech režie, dramaturgie, scenáristika a příležitostně i kamera.

Mgr. Jaroslav Capanda

Vzděláním v oboru produkce a dramaturg na VŠ DAMU v Praze působil řadu let mimo jiné také jako výkonný ředitel Městských divadel pražských, filmový producent, dramaturg redakce zábavy TV Nova nebo ředitel Ateliéru Zličín. Byl také členem poroty  Filmového festivalu českých filmových a televizních komedií "Novoměstský hrnec" v Novém Městě nad Metují.

Mgr. Josef Kašpar

Vystudoval pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích. V letech 1990 - 2015 působil jako pedagog. Od roku 2015 je ředitelem Centra kultury města Písek.  Vedle své profesní karieéry se věnuje především hudbě, produkci a výtvarnému umění. Je členem poroty hudebních cen Anděl. V roce 2017 inicioval vznik festivalu Filmový Písek.  

 

Zpět na hlavní stranu