Festival Filmový Písek

Historie

Pátý ročník Filmového Písku proběhl od 13. do 16. října 2022.

Předzvěstí, že tento ročník bude mimořádně úspěšný, byl vyprodaný sál Zahajovacího večera, kterým provázel Vlasta Korec. Kromě hereckých osobností, jako jsou Marek Vašut, Jan Přeučil, Petr Batěk a další tvůrci, filmové písně zahrála kapela O5 a Radeček a vystoupili Felix a Anna J. Slováčkovi & Band. Během večera se tradičně na velkém plátně promítal sestřih s připomínkou osobností spjatých s filmem a nechyběly ani ukázky předpremiér a premiér, které festival nabízel. Natěšeni byli diváci na předpremiéru historického filmu Il Boemo, kterou jsme promítali hned po skončení Zahajovacího večera.
Ve všední dny sály zaplnili studenti, kterým bylo určeno především dopolední promítání. Kromě filmů navštívili besedy a studentské promítání s hranou, dokumentární i animovanou tvorbou. Centrum kultury města Písek tradičně spolupracuje s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku, ale také s pražskou FAMU.
O skvělou atmosféru se postaral i Jan Budař, který přijel do Písku představit pohádku Princ Mamánek, ke které napsal scénář, hudbu, a navíc se chopil nejen režijní taktovky, ale proměnil se i v devětatřicetiletého prince. Spokojeni byli i diváci Slavnostního večera, který proběhl s hudebním vystoupením Píseckého komorního orchestru a šansoniérkou Eliškou Lüftnerovou, kterou doprovodil na klavír Patrik Ulrich, režisér filmu Múzy Václava Hudečka, který filmový festival, společně s filmem A pak přišla láska, uzavřel.
Jsme rádi, že si na letošním festivalu diváci užili nejen filmy, což dokazovaly zaplněné sály, ale také besedy, návštěvy hvězdných hostů, doprovodný hudební program skupiny O5 a Radeček v nově otevřené Divadelce a fantastickou atmosféru.

Zpět na historii