Festival Filmový Písek

Novinky

Tvorba filmařů z filmových škol

V rámci Filmového Písku tradičně spolupracujeme s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku, ale také s pražskou FAMU. Obě školy s nadšením spolupráci s Centrem kultury přijaly a rády vám přiblíží, co vlastně vzniká na jejich akademické půdě. Diváci mohou navštívit tvorbu začínajících filmařů zcela zdarma.
FAMO v Písku si částečně vzala pod křídla program v malém sále Kina Portyč. Prezentace studentů FAMO bude k vidění ve čtvrtek od 8.30 do 13.30 a v pátek od 8.00 do 16.00.
Těšit se můžete na filmové bloky, které obsahují hranou, dokumentární i animovanou tvorbu. Mimo filmové bloky budete mít možnost navštívit i přednášky a besedy pedagogů, kteří na FAMO v Písku předávají své zkušenosti nové generaci filmařů.
Ve čtvrtek v ranních hodinách proběhne projekce dokumentárního filmu „Hnízdo“ a bude následovat beseda s tvůrcem Danielem Wellerem. Pokud byste se rádi dozvěděli něco o filmovém zvuku, máte možnost navštívit přednášku prof. Ing. Karla Jaroše, který Vás provede zvukovou tvorbou ve filmu od minulosti až do současnosti, nebude chybět ani porovnávání mezi filmovým zpracováním a televizní tvorbou. Přednáška proběhne též ve čtvrtek. V pátek odpoledne se můžete těšit na přednášku dokumentaristy, scenáristy a cestovatele Jana Eliáše Svatoše, který je úspěšný nejen u nás, ale také v zahraničí. Nechá vás nahlédnout, jaká byla jeho zahraniční spolupráce se světoznámým filmařem a nabídne ukázky svých oceňovaných dokumentů.
Ve čtvrtek odpoledne vystřídá píseckou FAMO pražská FAMU, která nabídne své „Best of“ z posledních let, tedy konkrétně tvorbu začínajících režisérů, jejichž jména jsou vám už možná povědomá. Na úvod tvorbu FAMU přiblíží Marek Koutesh, zástupce projektu FAMU Films.

Zpět na hlavní stranu